گفتگوی تلفنی وزرای دفاع روسیه و آمریکا درباره تحولات شمال سوریه

وزرای دفاع آمریکا و روسیه به صورت تلفنی در خصوص آخرین تحولات شمال شرقی سوریه گفتگو کردند.

گفتگوی تلفنی وزرای دفاع روسیه و آمریکا درباره تحولات شمال سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ریانووستی، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه و همتای آمریکایی وی مارک اسپر روز سه شنبه در مصاحبهیی تلفنی در خصوص آخرین تحولات شمال شرق سوریه بحث و مصاحبه کردند.

وزارت دفاع روسیه طی بیانیه ای در خصوص این مصاحبه تلفنی گفت: امروز ژنرال سرگئی شویگو وزیر دفاع فدراسیون روسیه و مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا با یکدیگر تلفنی مصاحبه کردند. در این مصاحبهی تلفنی مسائل مهم مرتبط با تحولات سوریه مورد بحث قرار گرفت.

مناطق شمال شرقی سوریه از هفته گذشته شاهد عملیات نظامی نیروهای ارتش ترکیه بوده است. عملیات نظامی چشمه صلح که از روز چهارشنبه 9 اکتبر (17 مهر) با اعلام رسمی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه آغاز شده، مخالفت های بسیاری را در بین کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان به دنبال داشته است؛ اما مقامات ترکیه تأکید کرده اند که این عملیات تا زمان محقق شدن اهداف مورد نظر ادامه خواهد یافت.

عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه پس از آن آغاز شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت که تصمیم گرفته است نیروهای آمریکایی را از شمال شرقی سوریه خارج کندو دخالتی در اختلافات موجود بین ترکیه و گروه های کُرد مستقر در منطقه نداشته باشد.

در عین حال وی چندین بار ترکیه را تهدید کرده است که اگر در شمال شرقی سوریه پا را از حد فراتر بگذارد، با تحریم های سنگین روبرو خواهد شد. وی روز گذشته مجوز تحریم دو وزارتخانه و سه وزیر ترکیه ای را برای وزارت خزانه داری آمریکا صادر کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گفتگوی تلفنی وزرای دفاع روسیه و آمریکا درباره تحولات شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی تلفنی وزرای دفاع روسیه و آمریکا درباره تحولات شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید