هیئت های اندیشه ورز طرح های اثرگذار در شهر همدان را آنالیز می نمایند

به گزارش خبرنگاران، حمید بادامی نجات صبح دوشنبه در جمع اعضای سمن های همدان گفت: ارائه برنامه و مطالعات پژوهشی، حمایت از تحقیقات، پژوهش ها و ایده های نو در حوزه مدیریت شهری و ارائه نظرات کارشناسی در زمینه طرح ها و لوایح شورای شهر از اصلی ترین رسالت های این مرکز علمی و پژوهشی محسوب می گردد که خروجی تمامی این مباحث در سطح شهر قابل لمس خواهد بود.

هیئت های اندیشه ورز طرح های اثرگذار در شهر همدان را آنالیز می نمایند

وی با تأکید بر اینکه مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان به منظور ارتقای کمی و کیفی سطح خدمات و نیز افزایش مشارکت شهروندان نخبه در اداره شهر، کوشش خود را به کار گرفته است، گفت: این مرکز به عنوان بازوی علمی تحقیقاتی شورای شهر و با هدف مدیریت طرح های مطالعاتی و تحقیقاتی به منظور انجام مطالعات برای ارائه نظرات کارشناسی و مشورتی به مدیریت شهری شکل گرفته است.

وی با اشاره به برخی وظایف مرکز مطالعات و پژوهش های شورا گفت: شناسایی، آنالیز و اولویت بندی نیازهای علمی و مطالعات و پژوهش های راهبردی و همچنین آنالیز برنامه های شهرداری همدان و تطابق آن با اسناد بالادستی و سیاست های راهبردی شورا با هدف برطرف مسائل و مسائل در حوزه مدیریت شهری از مهمترین وظایف این مرکز علمی است.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان ادامه داد: حوزه پژوهشی مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان به منظور پیشبرد برنامه ها و اهداف تعریف گردیده، به تشکیل کمیته های تخصصی 9 گانه با حضور اساتید برجسته و توانمند هیئت علمی، مدیران و کارشناسان شهرداری و اعضای شورای شهر اقدام نموده است.

وی گفت: برنامه و طرح های اثرگذار در شهر به منظور آنالیز ساختار شهر در تمام ابعاد، چالش ها و فرصت ها برای ارائه راه حل صحیح در راستای توسعه پایدار شهری در کارگروه ها، اتاق فکر و هیئت های اندیشه ورز مطرح می شوند.

رئیس مجمع استانی سمن های همدان نیز در این نشست گفت: فعالیتهای مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان در راستای فرهنگسازی برای مشارکت شهروندان است.

سید مصطفی موسوی ادامه داد: سمن ها به عنوان نهادهای غیردولتی و غیر سیاسی فعالیت دارند که عضویت فعالان این نهادهای مردمی در اتاق فکر این مجموعه پژوهشی به عنوان یک رخداد اثرگذار شهری برای کمک رسانی به مجموعه مدیریت شهری است.

وی تأکید کرد: سازمان های مردم نهاد استان همدان جزو 3 استان برتر کشور محسوب می شوند که می توان از ظرفیت های بالقوه آنها بهره مند شد.

موسوی گفت: افراد موثر و فعال سازمان های مردم نهاد با عضویت در کارگروه ها و اتاق فکر مرکز مطالعات شورا همراه با توجه به تخصص و ارائه پیشنهادات سازنده در حوزه مدیریت شهری به طور قطع مثمر ثمر خواهند بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هیئت های اندیشه ورز طرح های اثرگذار در شهر همدان را آنالیز می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیئت های اندیشه ورز طرح های اثرگذار در شهر همدان را آنالیز می نمایند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید