هشدار استولنبرگ درباره عواقب امنیتی بحران کرونا برای ناتو

به گزارش رضا هستم، دبیر کل ناتو درباره عواقب دراز مدت بحران کرونا برای امنیت کشورهای عضو این ائتلاف نظامی هشدار داد.

هشدار استولنبرگ درباره عواقب امنیتی بحران کرونا برای ناتو

به گزارش گروه بین الملل رضا هستم به نقل از دویچه وله آلمان، ینز استولنبرگ، دبیر کل ناتو درباره عواقب دراز مدت بحران کرونا برای امنیت شرکا در این ائتلاف نظامی ابراز نگرانی کرد.

به گفته وی در حال حاضر غلبه سریع بر بحران همچنان در اولویت واقع شده است اما این بیماری همه گیر همچنین عواقب دراز مدتی از جمله برای امنیت شرکای ما در این ائتلاف نظامی خواهد داشت.

دبیر کل ناتو تاکید نمود که تاثیرات ژئوپلیتیک این بیماری همه گیر می تواند بسیار چشمگیر باشد.

وی که بعد از یک ویدئو کنفرانس با وزرای دفاع ائتلاف نظامی ناتو سخن می گفت همچنین در این باره هشدار داد که رکود مالی در حال ظهور بعضی کشورهای عضو این ائتلاف نظامی را آسیب پذیرتر نموده و آن ها را به فروش زیر ساخت های مهم وادارد.

دبیر کل ناتو تاکید نمود که رکود مالی پیش بینی شده می تواند منجر به این گردد که کشورهایی مانند چین کوشش نمایند شرکت های مرتبط با امنیت کشورهای عضو ناتو از جمله در بخش های ارتباطات و تامین انرژی را بخرند.

استولنبرگ در عین حال توضیح داد : هنوز زود است از این شرایط نتیجه قطعی بگیریم. اما این مسئله واضح است که مقاومت جامعه باید تقویت گردد. ما باید بهتر روی بیماری های همه گیر آماده شویم و صنایع حساس باید محافظت شوند.

وی با اشاره به اینکه درس های زیادی وجود دارد که باید از بحران کرونا بگیریم گفت: زیر ساخت های ایمن، ارتباطات ایمن و دولت هایی که حتی در دوران بحران می توانند کار نمایند همه این ها موضوعاتی دارای اهمیت بالا برای جامعه مدنی و همچنین برای آمادگی نظامی ما هستند.

استولنبرگ تاکید نمود: چالش های امنیتی ما به دلیل بحران کرونا کم تر نشده است.

وی همبستگی متحدان در ائتلاف نظامی ناتو در دوران بحران کرونا را ستود و گفت: این بحران نشان داده است که هم ائتلافی های ما مقاوم و متحد هستند. پرسنل نظامی ما با بیش از 100 پرواز، کادر پزشکی و تجهیزات را منتقل نموده اند. نظامیان ما همچنین در ساختن 5 بیمارستان صحرایی یاری نموده و بیش از 25 هزارتخت درمانی را آماده نموده اند. همه متحدین ما باید همچنان مهارت های موجود خود را ارائه دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هشدار استولنبرگ درباره عواقب امنیتی بحران کرونا برای ناتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار استولنبرگ درباره عواقب امنیتی بحران کرونا برای ناتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید