میزان فروش صنایع دستی سمنان به بیش از 80 میلیارد ریال رسید

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: میزان فروش صنایع دستی استان سمنان، در دو ماه اخیر به بیش از 80 میلیارد ریال رسید.

میزان فروش صنایع دستی سمنان به بیش از 80 میلیارد ریال رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، محمد جهانشاهی مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز و در دیدار با استاندار سمنان با اشاره به عملکرد این اداره کل اضافه کرد: میزان فروش صنایع دستی استان سمنان در مدت اخیر و پس از برگزاری نخستین نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی به طرز چشمگیری افزایش یافت.

او با اشاره به فعال بودن 80 کارگاه مرمت در حوزه میراث فرهنگی استان سمنان در یکسال اخیر، گفت: یکی از دستاوردهای مهم وجود 20 کارگاه مشارکتی مرمت بناهای تاریخی در استان است و بر این اساس موفق شده ایم نقش بخش دولتی را کمرنگ و مشارکت بخش خصوصی را در مرمت آثار تاریخی افزایش دهیم.

او یکی از اهداف مهم این اداره کل را تبدیل استان سمنان به مقصد سفر گردشگران عنوان نمود و اضافه کرد: برگزاری رویدادهای متنوع و مختلف در این زمینه موثر بوده و ضریب ماندگاری مسافران در استان افزایش یافته است.

جهانشاهی با اشاره به افزایش 25 درصدی ضریب اشغال هتل های استان سمنان، گفت: در سفر اخیر هیات دولت به استان سمنان نیز تفاهم نامه های متعددی امضا شده و زمینه رشد و توسعه گردشگری استان را فراهم می نماید.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان اضافه کرد: تعهد اشتغال این اداره کل از 100 درصد عبور نموده است و به زودی ظرفیت اشتغال و اقامت در استان دو برابر افزایش می یابد.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز گفت: نزدیکی به پایتخت، تنوع اقلیمی و قومیتی، برخورداری از مسیر دسترسی راه آهن و فرودگاه، وجود 23 درصد مناطق چهارگانه زیست محیطی کشور در استان، تنوع لهجه ها و ... از جمله ویژگی ها و قابلیت های استان سمنان است.

رحمان فرمانی تعداد تاسیسات گردشگری استان سمنان را 220 واحد خاطرنشان کرد و اضافه کرد: در حال حاضر 70 اقامتگاه بوم گردی در استان سمنان به بهره برداری رسیده و 110 پرونده راه اندازی اقامتگاههای بوم گردی نیز در دست اقدام است.

او برگزاری اولین اکوماراتن جنگل ابر، رالی دوچرخه سواری و رالی جاده ابریشم را از جمله فعالیتهای صورت گرفته برای معرفی هر چه بیشتر استان و جذب گردشگر به استان سمنان عنوان نمود.

فرمانی با اشاره به رشد 24 درصدی ورود گردشگر خارجی به استان سمنان گفت: در هشت ماهه سال جاری یک هزار و 731 گردشگر خارجی در استان اقامت کردند و این در حالی است که آمار گردشگر خارجی ورودی به استان بیش از این تعداد است.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز با اشاره به اینکه دغدغه فروش آثار هنرمندان در استان از بین رفته است، گفت: صنایع دستی استان دارای ویژگی های منحصر به فرد است به طوری که 70 درصد نمد کشور در روستای ابرسج شاهرود فراوری می گردد.

استاندار سمنان نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه یکی از محورهای اصلی توسعه استان، گردشگری است گفت: گردشگری صنعتی مهم برای اشتغالزایی و رشد اقتصادی است که احتیاج به کمترین هزینه و سرمایه گذاری دارد.

علیرضا آشناگر تنوع اقلیمی استان سمنان، همجواری با استانهای شمالی را از قابلیت های مهم استان سمنان عنوان و تاکید نمود: باید از قابلیت کویر استان در زمینه گردشگری بهره برداری بیشتری گردد.

استاندار سمنان بر آموزش روستائیان و توسعه اقامتگاههای بوم گردی، دعوت از تور لیدرهای کشوری برای بازدید از استان، برگزاری هفته فرهنگی استان در سایر استانها، شناسایی استارتاپها و ... تاکید نمود.

معاونان و مشاوران اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان و فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان نیز در این دیدار حضور داشتند.

منبع: میراث آریا

به "میزان فروش صنایع دستی سمنان به بیش از 80 میلیارد ریال رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان فروش صنایع دستی سمنان به بیش از 80 میلیارد ریال رسید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید