مختل شدن جلسه مجلس هند به سبب اعتراض شدید نمایندگان اپوزیسیون به کشتار مسلمانان

به گزارش رضا هستم، در پی اعتراض شدید نمایندگان حزب کانگریس به کشتار بی رحمانه مسلمانان طی یک هفته اخیر مجلس این کشور صحنه درگیری نمایندگان شده باز هم به تعویق افتاد.

مختل شدن جلسه مجلس هند به سبب اعتراض شدید نمایندگان اپوزیسیون به کشتار مسلمانان

به گزارش دفتر منطقه ای رضا هستم به نقل از اندیا تودی؛ خون مسلمانان مظلوم هندی مجلس این کشور را باز هم به تعویق انداخت.

در پی کشته شدن بیش از 50 مسلمان بر اثر حمله نظامیان هندی و هندوهای افراط گرا نمایندگان حزب کانگریس و دیگر احزاب اپوزیسیون به شدت از دولت دهلی نو انتقاد کردند.

به دنبال انتقاد تند نمایندگان حزب کانگریس از سیاست های دولت، درگیری لفظی بین نمایندگان دو طرف شروع شد و رئیس مجلس برای کنترل اوضاع برای چندمین بار مجبور شد جلسه را به تعویق بیندازد.

امروز نمایندگان مجلس هند جمع شده اند تا در خصوص حوادث اخیر و همچنین نحوه عملکرد دولت در مقابل بیماری کرونا تصمیم بگیرند ولی درگیری های لفظی برای چندمین بار باعث ایجاد وقفه در جلسه شده است.

وزیر بهداشت هند نیز امروز در جلسه حاضر شده است تا از اقدامات اجرا شده در مقابل بیماری کرونا دفاع کند ولی وخیم بودن اوضاع مسلمانان باعث شده است فرصتی به بحث در خصوص بیماری کرونا اختصاص داده نشود.

هند همزمان با سفر ترامپ شاهد یورش سنگین نظامیان این کشور به مسلمانان بود که حداقل 50 نفر را به کام مرگ کشاند و سبب زخمی شدن 400 نفر دیگر شد.

وزارت کشور در گزارش اولیه خود پلیس دهلی نو را به کم کاری در این حادثه متهم و توضیح داد: تعلل نیروهای پلیس باعث جری شدن افراط گرایان و ریخته شدن خون مسلمانان شد.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مختل شدن جلسه مجلس هند به سبب اعتراض شدید نمایندگان اپوزیسیون به کشتار مسلمانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مختل شدن جلسه مجلس هند به سبب اعتراض شدید نمایندگان اپوزیسیون به کشتار مسلمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید