لاوروف در اوایل پاییز به عراق سفر می نماید

به گزارش رضا هستم، نماینده ویژه پوتین و معاون وزیر خارجه روسیه از ایجاد انگیزه تازه در توسعه همکاری های دوجانبه با عراق و فراهم سازی مقدمات سفر آینده سرگئی لاوروف به بغداد و اربیل (در کردستان عراق) اطلاع داد.

لاوروف در اوایل پاییز به عراق سفر می نماید

به گزارش گروه بین الملل رضا هستم به نقل از خبرگزاری نووستی، میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی بیان کرد که سفر سرگئی لاوروف وزیر خارجه به عراق برای ماه اکتبر امسال (اواخر مهر الی اوایل آبان ماه) برنامه ریزی شده است.

بوگدانوف در سخنرانی در مراسم رسمی به مناسبت هفتادوپنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین روسیه و عراق، گفت: انگیزه قابل توجهی برای توسعه همکاری های دو کشور و گفت وگوها در بالاترین سطح به وجود آمده است. در ماه اکتبر امسال قرار است سرگئی لاوروف به عراق سفر کند. علاوه بر این اقدامات لازم برای فراهم سازی مقدمات سفرهای مقامات بلندپایه عراقی به روسیه، از جمله نخست وزیر، رئیس جمهور و رئیس مجلس عراق در حال اجرا است.

این دیپلمات بلندپایه یادآور شد که در جریان سفر لاوروف به عراق، وی از اقلیم کردستان نیز دیدن خواهد نمود. وی گفت: وزیر خارجه روسیه ابتدا به بغداد سفر نموده و سپس برای نخستین بار از کردستان عراق، اربیل، نیز دیدن نموده و با رهبران کرد گفت وگو خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لاوروف در اوایل پاییز به عراق سفر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف در اوایل پاییز به عراق سفر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید