لازم نیست بچه ها کلمه کرونا را یاد بگیرند!

به گزارش رضا هستم، یک تهیه کننده باسابقه برنامه های کودک در روزگار سخت کرونایی چنین پیشنهاد می دهد: تلویزیون با فراوری برنامه هایی که مخاطبش هم پدر و مادرها و هم بچه ها باشند، می تواند وحشت ویروس کرونا را برای بچه ها کم کند.

لازم نیست بچه ها کلمه کرونا را یاد بگیرند!

پروین شمشکی که تهیه نمایندگی برنامه های کودکی چون کلاه قرمزی، السون و ولسون، سری دوم هوشیار و بیدار، مسابقه 1+5 و خاله جون کوکب و غنچه را در کارنامه دارد، در گفت وگویی با رضا هستم درباره مسوولیت برنامه سازان حوزه کودک در روزهای سختی که کشور با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می نماید، با مقایسه این روزها با دوره ای که خود برنامه می ساختند، یادآور شد: ما در آن موقع با داشتن هدفی تعیین برای بچه ها برنامه می ساختیم. الان هم برنامه سازها باید زحمت بکشند و با تحقیق و هدف برنامه هایی بسازند که نتیجه بگیرند. در خصوص کرونا کمترین کاری که می توانند بنمایند این است که به بچه ها آموزش دهند که چطور در خانه با بازی های مختلف سرگرم شوند؛ کاردستی بسازند، کتاب بخوانند و در کنار پدر و مادر کارهای جدید یاد بگیرند. برنامه سازان تلویزیون باید پس از تحقیق و گفت وگو با اساتید و متخصصین مطرح حوزه های روانشناسی و همچنین پزشکان متخصص خوزه بیماری های عفونی، کار تحقیقی نمایند و بعد برنامه بسازند.

شمشکی با بیان اینکه 21 سال است بازنشسته شده و دیگر در تلویزیون کار نمی نماید، گفت: ما عاشق کارمان بودیم و بدون تحقیق و هدف تعیین برنامه نمی ساختیم. در هر سال تقویم را برسی می کردیم و مناسبت ها را تعیین می کردیم و هر تهیه نماینده ای که ایده ای برای مناسبتی داشت، آن را انتخاب می کرد.

او با تاکید بر اینکه رسانه با ساخت برنامه هایی که مخاطبش هم پدر و مادرها و هم بچه ها باشند، می تواند وحشت ویروس کرونا را برای بچه ها کم کند، ادامه داد: رسانه با ساخت برنامه های نمایشی با حضور بازیگران برای بچه ها و نمایش های عروسکی برای کوچک ترها، می تواند به بچه ها آموزش دهد الان که تعطیل هستند وقتشان را به بطالت نگذرانند؛ برای مثال می توانند ورزش کردن در منزل را آموزش دهند. من یادم می آید برنامه ای در تلویزیون داشتم به نام ورزش در خانه که با این هدف فراوری و پخش می شد.

پروین شمشکی منشا ترس بچه ها از ویروس جدید کرونا را رفتارهای پدر و مادر و اطرافیانشان دانست و گفت: در درجه اول باید به پدر و مادرها آموزش داد تا در مقابل بچه ها خونسردی خودشان را حفظ نمایند و نکات آموزشی و بهداشتی را با طمانینه به آنها آموزش بدهند نه اینکه آنها را بترسانند که اگر فلان کار را نکنی کرونا می گیری؛ اصلا احتیاجی نیست که بچه این کلمه را یاد بگیرد.

شمشکی درباره ضرروت استفاده و به کارگیری هنرمندان مطرح و حرفه ای در حوزه کودک توسط تلویزیون، گفت: طبیعتا کسانی هستند که تلویزیون می تواند از آنها استفاده کند. کسانی که شناخته شده هستند و کارشان را از حوزه کودک آغاز نموده اند؛ مثل حسین رفیعی و خیلی های دیگر که بچه ها با آنها ارتباط برقرار می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لازم نیست بچه ها کلمه کرونا را یاد بگیرند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لازم نیست بچه ها کلمه کرونا را یاد بگیرند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید