فعالیت 800 نفر در کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان

به گزارش رضا هستم، رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان از فعالیت 800 کارشناس متعهد با کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان خبر داد.

فعالیت 800 نفر در کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان

به گزارش خبرنگار از، غلامعباس پورسیدی رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان امروز به مناسبت روز کارشناس در نشست خبری گفت: سیستم ارجاع کارشناسی به کارشناسان کاملا روشن است و هر کارشناس به خوبی می تواند از رعایت یا رعایت نکردن نوبت خود آگاهی یابد و جای گله ای وجود ندارد، زیرا امکان جستجو به شکل شفاف وجود دارد.

او اضافه کرد: کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان در زمره نخستین کانون های کارشناسان رسمی دادگستری مستقل در کشور به شمار می رود.

او بیان نمود: کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان با بیش از 800 کارشناس متعهد، مجرب و واجد صلاحیت در بیش از 46 رشته تخصصی برای انجام هرگونه امور کارشناسی و مشاوره ای بر اساس قوانین و مقررات موضوعی کانون آمادگی لازم را دارد.

پور سیدی تاکید کرد: از ابتدای سال 98 تا سرانجام مهرماه امسال یک هزار و 889 مورد ارجاع و چهار هزار و 538 نامه اداری به کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان وارد شده است.

او شرح داد: در سال گذشته نیز سه هزار و 596 مورد ارجاع و هفت هزار و 562 نامه اداری به کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان وارد شده است.

عضو هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان و عضو شورای عالی کانون نیز در این جلسه گفت: شورای عالی متشکل از 18 نفر از کارشناسان رسمی دادگستری با شرح وظایف تعیین است و بر اساس قانون کارشناسان رسمی تشکیل شده است.

محمد زنگی آبادی اضافه کرد: امسال پس از صدور فراخوان جذب کارشناس، 49 هزار نفر در کشور شرکت کردند و از این تعداد 11 هزار و 550 نفر در 76 رشته کارشناسی پذیرفته می شوند و در حقیقت برای تمامی رشته های دانشگاهی کارشناس داریم.

او ادامه داد: این آزمون در استان کرمان 29 آذر ماه برای جذب کارشناسان برگزار می شود که در مجموع 200 نفر جذب خواهند شد.

عضو هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان بیان نمود: سه نوع کارشناسی از جمله مردمی، اداری و دادگستری به کارشناسان ارائه می شود و تعرفه های آن از سوی قوه قضاییه تصویب و اعلام می شود.

او گفت: در حال حاضر در 31 استان کانون های رسمی کارشناسان دادگستری به صورت مستقل فعالیت دارند.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فعالیت 800 نفر در کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 800 نفر در کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید