صف های طولانی برای دریافت نفت در گناوه، دریافت سهمیه تسهیل گردد

خبرنگاران - گروه استان ها - حسین غلامی: استان بوشهر به علت برخورداری از منابع غنی نفت و گاز به عنوان پایتخت انرژی کشور محسوب می گردد ولی از مزایای آن بی بهره و یا بهتر بگوییم کم بهره است.

صف های طولانی برای دریافت نفت در گناوه، دریافت سهمیه تسهیل گردد

در حالی که 95 درصد نفت خام کشور به وسیله استان بوشهر صادر می گردد و اقتصاد کشور بر اساس همین درآمدهای نفتی می چرخد و همچنین بخش عمده گاز مصرفی کشور را این استان فراوری می نماید ولی مردم استان در این فصل سرما با مسائلی برای تامین سوخت خود روبرو هستند.

تعداد زیادی از خانوارها از نعمت گاز طبیعی بی بهره هستند و یا اینکه توان خرید انشعاب و گازکشی را ندارند و به ناچار از سوخت نفت سفید برای گرمایش خانه خود استفاده می نمایند که می طلبد مسئولان نسبت به تامین این احتیاج آنها اهتمام ورزند.

با ورود به فصل زمستان و سرد شدن هوا، صف های طولانی در شهرستان گناوه برای دریافت نفت سفید تشکیل شده است و مردم برای دریافت نفت سفید باید ساعت ها در صف ها بمانند.

این مسئله نارضایتی بسیاری از خانواده ها را در پی داشته است و این افراد خواهان برطرف این مسائل از سوی مسئولان و تسهیل در روند دریافت نفت سفید شده اند.

مسئولان مردم را درک نمایند

مهدی عرب زاده یکی از شهروندان به خبرنگاران گفت: در حالی که استان بوشهر روی مخازن عظیم نفت و گاز قرار گرفته است ولی مردم این استان برای دریافت سوخت مورد احتیاج خود با مشکل روبرو هستند.

وی افزود: بخش عمده سوخت مصرفی کشور در استان بوشهر فراوری می گردد ولی مردم این استان که از همه امکانات محروم هستند، برای دریافت نفت هم باید پرونده تشکیل داده و در صف های طولانی قرار گیرند.

حسین خدری دیگر شهروند گناوه ای به خبرنگاران گفت: امروز ساعت ها در صف برای دریافت نفت سفید مانده ایم و هنوز هم نفت خود را دریافت نکرده ایم و این وضعیت زجرآورد است.

وی خواهان تسهیل در صدور سهمیه دریافت نفت سفید شد و ادامه داد: باید امکانات و تجهیزات ارائه نفت سفید به شهروندان توسعه یابد تا شاهد سرعت بیشتری در عرضه باشیم.

مراحل اخذ سهمیه نفت سفید تسهیل گردد معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه گفت: در مراحل ثبت نام و ارائه مدارک برای اخذ سهمیه نفت، این مراحل تسهیل و با توجه شدت سرما و مسائل مردم مراجعه به کافی نت حذف گردد.

حسام منصوری مطلق معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه امروز در پی نارضایتی های مردم برای دریافت سهمیه نفت سفید و ایجاد صفوف طولانی، با حضور در میان مردم و مصاحبه با آنان، برای برطرف مسائل موجود برای برون رفت از این مشکل و بهبود امور با مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی گناوه مصاحبه و توصیه هایی کرد.

منصوری مطلق بیان داشت: ضرورت دارد تا در مراحل ثبت نام و ارائه مدارک، مراجعه به کافی نت حذف گردد.

وی در این بازدید میدانی از محل توزیع نفت تاکید نمود: به جای یک نازل عرضه نفت سفید، باید سه نازل با سه کارگر به صورت مستمر و بدون وقفه کار توزیع نفت به شهروندان را انجام دهد.

معاون عمرانی فرمانداری توضیح داد: متصدی ثبت نام با معرفی نامه شرکت گاز و فرم مخصوص ثبت مشخصات و ارائه کارت ملی سرپرست خانوارها در محل شرکت پخش فرآورده های نفتی اقدامات لازم برای دریافت سهمیه نفت توسط مردم را به عمل آورد.

معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه گفت: شیوه ثبت نام برای مردم مسائلی به وجود آورده است که قابل قبول نیست و سزاوار نیست که مردم برای دریافت 20 لیتر نفت ساعت ها در صف بایستند.

استان بوشهر بخش عمده سبد انرژی کشور را تامین می نماید و فراوریات این استان به وسیله شبکه گاز سراسری به شهرها و روستاها از جنوبِ ترین تا شمالی ترین نقطه کشور می رود ولی مردم این استان همچنان محروم هستند.

مردم این استان میزبان شایسته ای برای صنایع نفت و گاز بوده اند و می طلبد که در ارائه این محصولات به مردم استان شاهد مهربانی بیشتری باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صف های طولانی برای دریافت نفت در گناوه، دریافت سهمیه تسهیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صف های طولانی برای دریافت نفت در گناوه، دریافت سهمیه تسهیل گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید