شانسم برای کسب سهمیه المپیک کم شد، فدراسیون ژیمناستیک درایت کرد

به گزارش رضا هستم، ملی پوش ژیمناستیک گفت: با حذف مرحله فینال رقابت های جهانی باکو شانس من برای کسب سهمیه المپیک کم شد اما با درایت فدراسیون اعتراض ها اجرا شده است.

شانسم برای کسب سهمیه المپیک کم شد، فدراسیون ژیمناستیک درایت کرد

سعیدرضا کیخا در مصاحبه با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری رضا هستم، درباره حذف مرحله فینال مسابقات جهانی ژیمناستیک در باکو گفت: متأسفانه با حذف مرحله فینال کار ما برای کسب سهمیه المپیک سخت شد. در مسابقات باکو طبق تاکتیکی که کادر فنی به من داده بودند، توانستم با برنامه سبک در رده سوم قرار بگیرم. البته اینکه می گویم برنامه سبک اجرا کردم به این معنی نیست که سطح مسابقات پایین است. خدا را شکر با کوشش و زحمت کادر فنی، ژیمناستیک پیشرفت زیادی نموده و باید به خانواده این رشته تبریک بگویم.

وی ادامه داد: برنامه ساده ای که من صحبت از آن می کنم و در مرحله مقدماتی مسابقات جهانی اجرا کردم، آرزوی خیلی از ژیمناستیک کاران است و معدود ورزشکارانی در این رشته هستند که با این بارم کار می نمایند. البته من هیچ وقت به صندلی کسب شده در مرحله مقدماتی توجه نمی کنم و تمام کوششم این است که جزء هشت نفر برتر فینال باشم و در مرحله نهایی برنامه اصلی ام را اجرا کنم.

ملی پوش ژیمناستیک اظهار کرد: قبل از مسابقات جهانی باکو در رقابت های استرالیا پیروز به کسب مدال نقره شدم و کاملاً با آمادگی در مسابقات جهانی شرکت کردم اما متأسفانه تصمیمی که فدراسیون جهانی اتخاذ نموده به هیچ عنوان عادلانه نیست. باید حداقل فینالیست ها را دعوت می کردند و زمان برگزاری مرحله فینال این رقابت ها هم به زمان دیگری موکول می کردند. در حال حاضر تا المپیک توکیو با توجه به تصمیم کمیته بین المللی المپیک و تعویق یک ساله، زمان زیادی باقی مانده و به راحتی ما می توانستیم این مسابقات را در تاریخ دیگری برگزار کنیم.

کیخا در پاسخ به این سؤال که با حذف این مرحله از مسابقات، شانسش برای کسب سهمیه کم شده است، اظهار کرد: بله، متأسفانه این رخ داده است اما ناامید نیستم و تمام کوشش خود را به کار می گیرم تا در مسابقات قطر عملکرد خوبی داشته باشم. البته فدراسیون ژیمناستیک با درایت خوب نامه ای به فدراسیون جهانی ارسال نموده و در خصوص حذف این رقابت ها اعتراض خود را اعلام نموده است.

وی گفت: یک هفته قبل از مسابقات جهانی باکو کشور قطر بیان کرد با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا این مسابقات در کشورش لغو می گردد. رقابت های قطر قرار بود نیمه دوم خرداد برگزار گردد و هنوز تاریخ جدید آن را اعلام ننموده اند. متأسفانه کشور آذربایجان به برگزاری رقابت ها اصرار کرد و در نهایت مجبور شد به دلیل شرایط موجود، مسابقات را نیمه کاره رها کند.

ملی پوش ژیمناستیک گفت: من در حال حاضر تمرینات آمادگی جسمانی را در خانه پیگیری می کنم. شرایط خیلی سختی است. اما کل جهان با این موضوع درگیر هستند و بهتر است برای سلامتی همه مردم در خانه بمانیم تا هر چه سریع تر زنجیره شیوع این ویروس قطع گردد. امیدوارم که با تصمیم درست فدراسیون جهانی شانس ما برای کسب سهمیه از بین نرود. البته من با چند ورزشکار دیگر صحبت کردم و آنها هم به تصمیم فدراسیون جهانی اعتراض داشتند. اگر این ورزشکاران به وسیله فدراسیون مربوطه خود موضوع را پیگیری نمایند، محتمل است تصمیمی گرفته گردد که به ضرر ما تمام نگردد.

4057/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "شانسم برای کسب سهمیه المپیک کم شد، فدراسیون ژیمناستیک درایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانسم برای کسب سهمیه المپیک کم شد، فدراسیون ژیمناستیک درایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید