سی تی اسکن برای غربالگری مبتلایان به کرونا مناسب نیست

به گزارش رضا هستم، صانعی گفت: سی تی اسکن برای غربالگری و چکاپ بیماران مبتلا به کرونا مناسب نیست.

سی تی اسکن برای غربالگری مبتلایان به کرونا مناسب نیست

به گزارش خبرنگارمرتضی صانعی، رئیس انجمن رادیولوژی اظهار کرد: برای تشخیص بیماری کووید 19 انجمن رادیولوژی و گروه رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مرکز مشاوره ای جهت تشخیص دقیق افراد مراجعه کننده به این بیماری را تشکیل داده است؛ این کار با موضوع بیمارستان مسیح دانشوری و شهدای تجریش انجام می گردد.

او ادامه داد: برای این که مردم کمتر در معرض تشعشع و تابش قرار بگیرند پروتکل های دقیقی تعیین و به تمام بیمارستان های سراسر کشور ابلاغ شده است تا به طور دقیق کار تشخیص و تصویربرداری از آن ها انجام گردد.

حقیقت خواه متخصص رادیولوژی گفت: لکه های سفید بر روی ریه نشان دهنده درگیری ویروس کرونا است که با تصویربرداری به طور دقیق تشخیص داده می گردد.

او بیان نمود: سی تی اسکن با اشعه ایکس روش تشخیص دقیق و مناسب ویژه افراد مبتلا به بیماری کووید 19 است، اما استفاده بی مورد از این روش توصیه نمی گردد. سی تی اسکن برای غربالگری و چکاپ بیماران مبتلا به کرونا مناسب نیست.

این متخصص رادیولوژی ادامه داد: برای تصویربرداری از زنان باردار مشکوک به کرونا پروتکل های دقیق تعیین شده است؛ این پروتکل ها توسط انجمن رادیولوژی تهیه و به تمام مراکز تصویربرداری سراسر کشور ابلاغ شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سی تی اسکن برای غربالگری مبتلایان به کرونا مناسب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی تی اسکن برای غربالگری مبتلایان به کرونا مناسب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید