سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری عربستان در صنعت سرگرمی

به گزارش رضا هستم، عربستان سعودی 5.7 درصد از سهام Live Nation بزرگترین شرکت سرگرمی زنده دنیا را به مبلغ 500 میلیون دلار خریداری کرد.

سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری عربستان در صنعت سرگرمی

به گزارش گروه فرهنگی رضا هستم، عربستان سعودی از محل صندوق سرمایه گذاری عمومی، صندوق سرمایه ملی، بخشی از سهام شرکت Live Nation Entertainment، بزرگترین شرکت سرگرمی زنده دنیا را خریداری کرد.

صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان خاطرنشان کرد که 5.7 درصد ازسهام این شرکت را که شامل 12 میلیون و 300 هزار سهم می گردد را به ارزش تقریبی 500 میلیون دلار خریداری نموده است. سهام این صندوق از 16 آوریل به میزان 5 درصد افزایش یافته است.

عربستان حالا سومین سهام دار بزرگترین شرکت سرگرمی زنده دنیاست. شرکت Liberty Media با 33 درصد بزرگترین سهامدار این شرکت محسوب می گردد.

صبح دوشنبه با اخبار مربوط به سرمایه گذاری در سهام Live Nation با افزایش 3 درصدی روبرو شد. ارزش سهام این شرکت در معاملات اولیه در حدود 39 دلار بود. قیمت سهام Live Nation در سال جاری در جریان بحران بیماری همه گیر که باعث بسته شدن بیشتر مشاغل غول تبلیغی شده، حدود 45 درصد کاهش یافته است. در اواسط ماه فوریه، قبل از آغاز بحران ویروس کرونا در ایالات متحده، ارزش هر سهم از شرکت Live Nation بالای 75 دلار بود.

پس از قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار در اکتبر سال 2018 در سفارت عربستان در استانبول ترکیه، که منتقد پادشاهی عربستان سعودی بود، سرمایه گذاری شرکت های مرتبط با سرمایه گذاران سعودی به موضوعی جنجالی برای رسانه ها و شرکت های سرگرمی تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری عربستان در صنعت سرگرمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری عربستان در صنعت سرگرمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید