رایج ترین اشتباهات زن و شوهر ها در زندگی مشترک

به گزارش رضا هستم، روزنامه خراسان - فریبا البرز: ارتباط بین یک زن و شوهر، یک باره و ناگهانی به کشمکش و شکست نمی رسد بلکه رفتار های نامناسب، دقت نداشتن روی گفتمان، بی مهارتی و بسیاری موارد دیگر در روابط زوج ها وجود دارد که رفته رفته و در گذر زمان، روی هم تلنبار می گردد و ممکن است کار را به جا های باریک بکشاند.

رایج ترین اشتباهات زن و شوهر ها در زندگی مشترک

در این مطلب در دو بخش جداگانه، به رایج ترین اشتباهات مردان و رایج ترین اشتباهات زنان در زندگی های مشترک امروزی می پردازیم که اعصاب همسران را معمولا ناآگاهانه، خط خطی می نماید.

9 اشتباه شوهر ها

مقایسه کردن همسر با زنان دیگر:

مقایسه کردن، احساس حقارت به زن می دهد و فکر می نماید مهم ترین زن در زندگی شوهرش نیست، حتی اگر یک مقایسه کوچک باشد.

بی توجهی به احساسات زن: برخی مردان احساسات همسر، ناراحتی ها، درددل ها و ... را درک نمی نمایند و هیچ توجهی به تغییرات ظاهری و روحی-روانی همسرشان ندارند.

فراموش کردن رویداد های مهم زندگی:

برخی مردان اتفاقات مهمی مثل سالگرد ازدواج، تولد و ... را فراموش می نمایند. با فراموش کردن این تاریخ ها، همسرتان احساس می نماید به او اهمیتی داده نشده و هیچ وقت از او تقدیر نمی گردد.

شلختگی و به هم ریختن خانه:

شلختگی مرد در خانه، توهین مستقیم به زن است، زیرا کوشش های او در حفظ تمیزی و نظم خانه نادیده گرفته می گردد.

ابراز علاقه نکردن:

برخی شوهر ها با این که همسرشان را دوست دارند، اما کوچک ترین ابراز علاقه ای به او نمی نمایند و هیچ جمله عاشقانه ای از دهان شان خارج نمی گردد! این رفتار هم به شدت موجب دلسردی زن می گردد.

یاری نکردن در کار های خانه:

برخی از مردان با این که می دانند همسرشان به یاری نیاز دارد، اما دست به هیچ کاری نمی زنند. مرد ها بدانند پیشنهاد این یاری باعث می گردد تا مرد صندلی ویژه ای در قلب زن برای خودش باز کند.

اعتیاد به بازی با گوشی:

این هم از مواردی است که این روز ها به فراوانی بیش از حدی رسیده است. برخی مردان برای برطرف خستگی کاری یا ... خود به بازی با گوشی می پردازند، اما وقتی این اعتیاد از حد طبیعی فراتر برود، منجر به دلسردی زن می گردد.

گوش شنوا نبودن:

اگر وقتی زن آغاز به صحبت می نماید، مرد با بی توجهی و بی حوصلگی به زن نگاه و گاهی هم اعتراض کند، متاسفانه در حال کوشش برای از بین بردن عشق در زندگی مشترک شان است.

مشورت نکردن با همسر:

مردانی که تصمیمات مربوط به خانواده را یک نفره و بدون نظرخواهی از همسر می گیرند، نقش همسرشان را کم رنگ و کم رنگ تر خواهند کرد.

9 اشتباه خانم ها

کنترل کردن شوهر:

زنانی که مثل جاسوس به شوهر خود نگاه می نمایند و منتظر هستند شوهر یک لحظه نباشد و فورا آغاز به جست وجو در گوشی، کیف و لباس او می نمایند، چرا به خوشبختی امیدوارند؟

شوهر را مثل کودک دیدن:

برخی زنان در زندگی مشترک در صندلی مادر قرار می گیرند و قصد تربیت شوهر را در هر لحظه دارند. آن ها مدام ایراد می گیرند، دایم بکن نکن می گویند، خط مشی معین می نمایند و برای فهم شوهر صندلیی نمی گذارند.

احترام قائل نشدن برای اوقات تنهایی مرد:

تمام مردان به لحاظ روانی به اوقاتی برای خلوت و تنهایی خود نیاز دارند. اگر زنی این حق را برای شوهر قائل نباشد، اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

توهین کردن به شوهر در جمع:

گله از شوهر در جمع نه تنها مسئله ای را حل نمی نماید بلکه مشکل را بیشتر و کار را برای داشتن یک گفت و گوی مناسب، سخت خواهد نمود.

وقت گذرانی بیش از حد با دوستان:

ارتباط با دوستان تاثیر خوبی بر روحیه فرد دارد، اما اگر بیش از حد باشد، تعادل زندگی را به هم می ریزد به خصوص وقتی که مانع انجام مسئولیت های افراد در زندگی مشترک شان گردد.

پرسیدن این که به چی فکر می کنی؟

این هم یکی از سوالات پوچی است که برخی زنان خیلی زیاد از شوهر خود می نمایند و هرطور شده هم به دنبال شنیدن یک جواب قانع نماینده هستند.

صحبت نکردن درباره مسائل:

برخی زنان موقع بروز مشکل در زندگی مشترک شان، حرفی نمی زنند و با سکوت یا بغض، انتظار دارند شوهرشان حدس بزند مشکل چیست! سکوتی که فقط باعث بیشتر شدن مشکل می گردد نه حل آن.

توجه نکردن به آراستگی:

زنانی که با دلایلی مثل بچه دار شدن و داشتن کار زیاد، اصلا به خود و زیبایی ظاهری شان در خانه اهمیتی نمی دهند و به مسائل زناشویی بی توجه می شوند، باعث سردی روابط شان با شوهرشان خواهند شد.

غرغر کردن دایمی:

زنانی که بیشتر اوقات در حال شکوه و شکایت از شوهر و خانواده اش و ... هستند و دایم اعتراض می نمایند و غر می زنند، نه تنها به نتیجه نمی رسند که شوهرشان را هم از خودشان دور خواهند کرد.منبع: برترین ها

به "رایج ترین اشتباهات زن و شوهر ها در زندگی مشترک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایج ترین اشتباهات زن و شوهر ها در زندگی مشترک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید