درخواست مکرون از اروپا درباره ادلب

به گزارش رضا هستم، ایرنا نوشت: رییس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه گفت که اتحادیه اروپا بابد در برابر خشونت ها در ادلب قاطعانه موضع گیری کند.

درخواست مکرون از اروپا درباره ادلب

امانوئل مکرون روز پنجشنبه در آستانه نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل به رضا هستم گفت: امروز و در طی چند هفته گذشته ما شاهد یکی از وخیم ترین فجایع انسانی [در ادلب] هستیم.

وی با محکوم کردن آنچه که حملات نظامی علیه غیر نظامیان در این شهر نامید، ابراز امیدواری کرد که 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در نشست امروز، موضع قوی اتخاذ نموده و در نتیجه ابتکارات تازه ای را در سازمان ملل متحد اتخاذنمایند.

رییس جمهوری فرانسه همچنین از اعضای دایم شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا به وظایفه خود برای خاتمه دادن به خشونت ها در ادلب عمل نموده و اضافه کرد: هیچ چیز نمی تواند کشتن غیر نظامیان و احترام نگذاشتن به قوانین بین المللی حقوق بشر را توجیه کند.

در هفته های گذشته تنش ها میان نیروهای ارتش سوریه و نیروهای ترکیه در منطقه ادلب افزایش یافته است.

به گزارش شبکه خبری الجزیره قطر، نیروهای زمینی ترکیه امروز پنجشنبه با پشتیبانی تانک ها از چند محور در حال پیشروی به حومه ادلب هستند و مخالفان نیز بخش هایی از شهرک النیرب این شهر را در اختیار گرفته اند.

در این میان مواضع ارتش سوریه در شهرک های سراقب و النیرب واقع در شرق ادلب هدف چند فروند موشک نظامیان ترکیه و تروریست های وابسته به آن نهاده شد اما نیروهای ارتش سوریه پیروز شدند حملات ارتش ترکیه به النیرب را دفع نمایند.

مخالفان مسلح سوریه نیز یک هواپیمای گشت زنی روسیه را در نزدیکی شهرک النیرب هدف قرار دادند. در این حملات گروه تروریستی ارتش آزاد وابسته به ترکیه و نیز اعضای جبهه النصره حضور دارند.

شورای امنیت در جلسه دیروز (چهارشنبه) از تصویب پیش نویس قطعنامه ای با درخواست برای آتش بس در ادلب بازماند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "درخواست مکرون از اروپا درباره ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مکرون از اروپا درباره ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید