خطوط هوایی ایران مجهز به اینترنت Wifi می گردد

به گزارش رضا هستم، رئیس سازمان فضایی ایران از همکاری با سازمان هواپیمایی کشوری برای برقراری اینترنت در خطوط هوایی اطلاع داد و گفت: در این طرح اتصال اینترنت وای فای در هواپیما با سیستم دریافت ماهواره ممکن می گردد.

خطوط هوایی ایران مجهز به اینترنت Wifi می گردد

رضا هستم: مرتضی براری گفت: سازمان فضایی ایران با سازمان هواپیمایی کشوری چندین جلسه برگزار نموده است تا موضوع احتیاج کاربران به اینترنت در خطوط هوایی ایران رفع گردد. وی با اشاره به توافق اجرا شده گفت: قرار شده است که سازمان هواپیمایی کشوری برای نمونه یک هواپیما در اختیار ما بگذارد تا ما بتوانیم تست های اولیه این طرح را روی این هواپیما انجام دهیم.

رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه برقراری ارتباط در خطوط هوایی متفاوت از سرویسی است که اپراتورهای موبایل به وسیله سیم کارت روی بعضی خطوط هوایی عرضه نموده اند، اضافه کرد: پوشش آنتن های BTS موبایل به حدی نیست که بتواند اینترنت را روی سیم کارت در آسمان ارائه کند. اما به وسیله ماهواره می توان این ارتباط را برقرار کرد.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ما قصدمان این است که این اتصال به وسیله ماهواره مخابراتی فراهم گردد، تاکید نمود: در این طرح سیستم دریافت ماهواره ای می تواند اینترنت را به وسیله ماهواره در داخل هواپیما به صورت وای فای ارائه کند.

براری با بیان اینکه این سیستم روی هواپیما نصب شده و امواج را دریافت می نماید، گفت: این تفاهم همکاری در چند هفته آینده نهایی می گردد و هواپیمای مدنظر در اختیار ما قرار می گیرد تا کارهای مربوط به آن را انجام دهیم. گزارش اجرای این طرح را به وزیر ارتباطات اعلام خواهیم کرد.

منبع: چمدان

به "خطوط هوایی ایران مجهز به اینترنت Wifi می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطوط هوایی ایران مجهز به اینترنت Wifi می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید