خبرنگاران قدم زدن کرونا پا به پای دوره گردها

به گزارش رضا هستم، خرم آباد - خبرنگاران - با وجود تدابیر مسوولان و همراهی مردم برای قطع زنجیره میزبانی از ویروس کرونا با تاکید بر ماندن در منزل، اما گاهی که خوب گوش می دهی صدای قدم زدن کرونا را پابه پای دوره گردهای کوچه و خیابان می توان شنید.

خبرنگاران قدم زدن کرونا پا به پای دوره گردها

به گزارش رضا هستم، ویروسی که به ناگاه تمام جهان را تحت تاثیر خود قرار داده و به سرعت در سرخط مهمترین اخبار و برنامه ها قرار گرفته است به راحتی میزبان خود را در بین اقشار مختلف جامعه انتخاب می نماید و با سماجت بسیار سعی در سرک کشیدن در هر خانه ای دارد.

اگر چه ویروس کرونا علاوه بر سلامتی افراد تقریبا تمامی حوزه های مالی و اجتماعی جوامع را تحت تاثیر خود قرار داده است و در آستانه سال نو بسیاری از مشاغل را متحمل خسارات زیادی نموده ، اما در میان هستند کسانی که درد نان و یا عدم آگاهی کافی از میزان گستردگی و ابتلای به بیماری کرونا، موجب همراهی با ویروس کرونا در کوچه و خیابان شده اند.

لزوم اطلاع رسانی صحیح و به موقع در این شرایط برای این افراد که غالبا از قشر ضعیف جامعه به لحاظ فرهنگی و مالی هستند امری ضروری و لازم برای سلامت این افراد و اطرافیان و خانواده های انان است.

اگرچه بیشتر دوره گردها به وسیله خرید و فروش ضایعات و غیره امرار معاش می نمایند و در روزهای قبل از درگیری با ویروس کرونا نیز ساماندهی شرایط این افراد از دغدغه های بسیاری از فعالان اجتماعی و مددکاران بوده است اما اکنون با شیوع بیماری کووید 19 نجات این افراد از جدال بین این مشاغل و ویروس کرونا بیش از پیش لازم و لازم است.

پس از تسلط تقریبی جامعه بر شوک حضور ویروس کرونا مسوولان و بعضی سمن ها و تشکل ها سعی در تامین امکانات و تجهیزات ضدعفونی نماینده به عنوان سلاح های مبارزه با این ویروس برای اقشار کم درآمد و در معرض آسیب دارند که البته اگرچه این کوشش ها ناکافی به نظر می رسد اما به هر حال برای افراد دوره گرد نیز لزوم رعایت نکات بهداشتی و ایمنی برای دوری کردن از ویروس کرونا را باید یادآور شد.

از طرفی با وجود اعلام تعطیلی بازار و مراکز فروش ، ممانعت از حضور دوره گردهای کوچه وخیابان ها نیز از ضروریات امروز جامعه است و انتظار می رود تا مسولان مربوطه در این راستا نیز تدابیری داشته باشند که این افراد باعث پرسه زدن ویروس کرونا در معابر شهرها و تهدید سلامت افراد در محله ها نشوند.

اکنون که افراد سعی در خانه ماندن و پرهیز از حضور در فروشگاه ها دارند بعضی افراد نیز به فروش سیار مایحتاج مردم در کوچه ها و محلات روی آورده اند و با تامین میوه و سبزی و دیگر اقلام مورد احتیاج مردم باعث جمع شدن همسایه ها در کوچه ها و مهمانی کرونا شده اند که غفلت از این کاسبی قدیمی اما رونق گرفته این روزها باعث شیوع هرچه بیشتر این بیماری و گرفتار ماندن در دام آن می گردد.

به گفته مسولان علوم پزشکی لرستان تا به امروز 237 نفر در این استان به بیماری کرونا مبتلا شدند که از این مجموع 20 نفر فوت شدند و 44 نفر بهبود یافتند.

مریم نریمانی خبرنگار رضا هستم لرستان

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران قدم زدن کرونا پا به پای دوره گردها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قدم زدن کرونا پا به پای دوره گردها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید