شرح طالقانی درباره تخلف هیات فوتبال قم و دلیل برکناری بهرامی

به گزارش رضا هستم و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، عبدالکاظم طالقانی عضو هیأت رییسه و رئیس کمیته استان های فدراسیون فوتبال درباره استیضاح رئیس هیات فوتبال قم گفت: ما برابر با قانون و اساسنامه هیأت ها عمل می کنیم. ماده 24 به روشنی معین نموده که استیضاح رؤسای هیات ها به چه شکلی انجام می گردد و ابهامی در این باره وجود ندارد. همچنین مباحث مربوط به مجمع عمومی هم در بند 17 تصریح شده است.

شرح طالقانی درباره تخلف هیات فوتبال قم و دلیل برکناری بهرامی

وی ادامه داد: در روزهای ابتدایی اردیبهشت، 6 عضو مجمع قم درخواست استیضاح آقای بهرامی را به فدراسیون فوتبال ارائه کردند. پیشنهاد این اعضا برکناری نامبرده بود که در 5 بند توضیحاتی در این باره ارائه شد. بعد از آن تحقیقات مقدماتی درباره برنامه های مربوطه شروع شد و در گام نخست سه نفر از جمع این 6 نفر به صورت حضوری در جلسه شرکت کردند.

عضو هیأت رییسه فدراسیون فوتبال توضیح داد: این سه نفر آقایان اصغری، آبکار و حسینی بودند که در نشست با من شرکت کردند و از آنها پرسیدم موضوع چیست. در آن جلسه گفتم با توجه به اینکه آقای بهرامی زحمات زیادی کشیده و انتها فعالیت ایشان 8 ماه دیگر است اجازه بدهید در انتخابات آینده هیأت قم مشکل حل گردد اما هر سه عضو اصرار به کار خود داشتند. در ادامه من با سه فرد معترض دیگر تماس گرفتم که این سه نفر نماینده وزارت آموزش و پرورش، آقای جان جان و قلی زاده بودند که آنها هم بر امضای خود تاکید داشتند. ما بر اساس این درخواست خواستار برگزاری مجمع فوق العاده شدیم. در پاسخ از سوی دبیر هیأت قم اعلام شد که سه نفر از این اسامی اهلیت ندارند و بنابراین استیضاح منتفی است.

طالقانی اضافه نمود: پس از اعلام نظر دبیر هیأت فوتبال قم مباحث آنالیز شد و مطابق نامه ها و مستندات موجود روشن شد که این سه عضو به صورت قانونی در مجمع حضور دارند و مستندات این موضوع در فدراسیون به صورت کامل موجود است. برای مثال یکی از مباحث مورد اعتراض دبیر هیأت فوتبال قم درباره نماینده بازیکنان در مجمع بود. خیلی جالب است که آقای جان جان در مجمع قبلی معرفی شده بود اما بدون اطلاع فدراسیون آقای مسعود ابرقویی در جلسه شرکت کرد. ما این بار در لیست پیگیری کردیم و دیدیم که آقای ابرقویی بازیکن شاغل در اصفهان و باشگاه سپاهان است و در مجمع قبلی بدون اطلاع فدراسیون و غیرقانونی تغییر اجرا شده است.

وی یادآور شد: ما در نامه خطاب به دبیر هیأت پرسیدیم که علت این جابجایی چه بوده است و این بحث قابل پیگرد است. تاکید شد که تخلف در مجمع بوده و باید آنالیز گردد. بر اساس مستندات موجود آقای جان جان باید به عنوان نماینده بازیکنان در هیأت حضور پیدا می نموده است. دلیلش هم این است که وی حائز شرایط نمایندگی بازیکنان در مجمع است نه آقای ابرقویی که بازیکن تیم سپاهان است. غیر ممکن است بازیکنی که قرارداد در خارج از استان دارد در مجمع استان دیگری حضور پیدا کند و همه رؤسای محترم هیأت های استان ها کاملاً از این موضوع اطلاع دارند.

رئیس کمیته استان ها اضافه نمود: طبق ماده 24 و بند 12 برای استیضاح احتیاج به یک سوم اعضای مجمع وجود دارد و با توجه به اینکه این 6 نفر مورد تأیید هستند و حتی اگر تعداد استیضاح کنندگان 5 نفر هم بود برگزاری مجمع فوق العاده هم قانونی بود. در ادامه ما تاکید کردیم که موضوع برگزاری مجمع به اعضا اعلام گردد اما دبیرهیات فوتبال قم خواستار لغو شد که درخواست منتفی شدن مجمع مورد تأیید رییس فدراسیون قرار نگرفت. حتی با مدیرکل اداره ورزش و جوانان قم تماس گرفته شد ولی او گفت که نامه ها به دست من نرسیده است. در حالی که کلیه نامه ها برای وی ارسال شده بود. حتی از ایشان محل برگزاری نشست را درخواست کردیم که وی برای برگزاری مجمع مکانی اختصاص نداد. پس از آن فدراسیون محلی را معین کرد و در ادامه مجمع با حضور بیش از دو سوم اعضا تشکیل شد. حتی روز مجمع حدود 15 دقیقه هم کلیه اعضا منتظر آقایان منعم و بهرامی بودند اما آنها در جلسه شرکت نکردند.

وی ادامه داد: جلسه با صحبت های سرپرست فدراسیون شروع شد و آقای بهاروند گفتند ما به دنبال اجرای قانون هستیم و در هر هیأتی امکان دارد چنین شرایطی به وجود بیاید. این اتفاق خوبی است که همواره جوابگوی مجمع باشیم. پس از آن، برگه اعلام اعتراض اعضا مجمع قرائت شد و به نوبت از اعضا معترض خواسته شد که نکات مدنظرشان را بگویند. سپس بازرس و یک منشی انتخاب شدند تا مراحل مربوطه به خوبی طی گردد.

طالقانی در انتها گفت: پس از صحبت های 6 مخالف، بقیه هم در راستای صحبت های این نفرات موافقت خود را با استیضاح اعلام کردند و در ادامه آرا مجمع توسط سه عضو انتخاب شده شمارش شد و رأی به برکناری رئیس هیات فوتبال قم با 10 عضو داده شد. در انتها اینکه اساس بحث اجرای قانون بر اساس دیدگاه های اعضای مجمع هیأت فوتبال قم بود و این موضوع مورد تاکید قرار داشت. در این باره اسناد و مدارک مربوطه به صورت کامل در فدراسیون جهت ارائه به افکار عمومی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شرح طالقانی درباره تخلف هیات فوتبال قم و دلیل برکناری بهرامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح طالقانی درباره تخلف هیات فوتبال قم و دلیل برکناری بهرامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید