تناسب ورزش و ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی در زمان شیوع کرونا

به گزارش رضا هستم، متخصص پزشکی ورزشی ضمن بررسی تناسب خطر ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی با میزان ورزش کردن، گفت: در زمان پاندمی ویروس کرونا به افرادی که قصد ورزش کردن دارند، سه توصیه می شود.

تناسب ورزش و ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی در زمان شیوع کرونا

شیما قنادی در گفت وگو با رضا هستم، در ارتباط با خطر ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی و شدت ورزش، اظهار کرد: بر اساس تعداد زیادی از مطالعات، ارتباط میزان بروز عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی با ورزش بررسی شده و با بدست آمدن آن میزان ورزش با شدت متوسط، کم و زیاد بدست آمده است.

وی با اشاره به اینکه طی این روزها با توجه به پاندمیک بودن (همه گیری) بیماری کووید-19 و خطر بالای ابتلا به این بیماری توصیه می شود که افرادی که بی تحرک بودند و اجازه ورزش دارند، ورزش با شدت کم را شروع کنند، اظهار کرد: علاوه بر این افرادی که با شدت متوسط ورزش می کردند به همان میزان به ورزش خود در منزل ادامه دهند و ورزشکارانی که با شدت های بالا ورزش می کنند، از شدت ورزش خود کاسته و آن را به سطح متوسط برسانند.

وی ادامه داد: نتایج این بررسی ها به صورت منحنی J شکل (حرف ج انگلیسی) توصیف شده که بر اساس این نمودار، فعالیت منظم با شدت متوسط، خطر عفونت های دستگاه های تنفسی فوقانی را نسبت به افراد بی تحرک کاهش می دهد، ولی تمرین شدید باعث افزایش خطر این عفونت در مقایسه با افراد بی تحرک می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تناسب ورزش و ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی در زمان شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تناسب ورزش و ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی در زمان شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید