بازگشت فعالیت بزرگراه آلماتی پس از اعتراضات

به گزارش رضا هستم، بزرگراهی در نزدیکی شهر آلماتی که روز گذشته به دلیل اعتراض روستاییان مجاور مسدود شده بود، توسط پلیس قزاقستان مجدداً بازگشایی شد.

بازگشت فعالیت بزرگراه آلماتی پس از اعتراضات

به گزارش گروه بین الملل رضا هستم به نقل از آکی پرس، فعالیت یکی از بزرگراه های دولتی حومه آلماتی که پیش از این توسط اهالی روستای باکتوبای این شهر مسدود شده بود، دوباره به فعالیت عادی خود بازگشت.

در این راستا، ده ها نفر از معترضین که از کیفیت بازسازی جاده آلماتی به اوست-کامنگورسک، که از روستای مذکور می گذرد، شکایت داشتند، تظاهراتی صورت داده و بزرگراه اصلی را مسدود نموده بودند.

در شبکه های اجتماعی نیز این اعتراضات بازخوردهایی داشت. با این حال پلیس قزاقستان می گوید چنین اعتراضاتی معمول است و اغلب اتفاق می افتد.

روستاییان این منطقه می گویند که بزرگراه مذکور بسیار نزدیک به منازل آن ها ساخته شده و مشکلاتی را همچون سیل و تصادفات جاده ای برای آن ها پدید آورده است.

معترضان در نتیجه با مقامات محلی دیدار نموده اند. همچنان نتیجه این دیدار تعیین نیست. با این حال نیروهای پلیس توانسته اند فعالیت بزرگراه را به وضعیت عادی خود بازگردانده و ترافیک روانی دوباره به جریان بیفتد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بازگشت فعالیت بزرگراه آلماتی پس از اعتراضات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت فعالیت بزرگراه آلماتی پس از اعتراضات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید