القروی بعد از آزاد شدن از زندان: با النهضه ائتلاف نمی کنیم

نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس، که حزب تحت رهبری اش در صندلی دوم انتخابات پارلمانی اخیر این کشور قرار گرفته است، هرگونه ائتلاف با حزب اسلام گرای النهضه برای تشکیل کابینه بعدی را رد کرد.

القروی بعد از آزاد شدن از زندان: با النهضه ائتلاف نمی کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، نبیل القروی نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس و رئیس حزب لیبرال قلب تونس، روز گذشته طی گفت وگویی تلویزیونی گفت: وارد کابینه ای به رهبری النهضه نمی شویم؛ حرف های این افراد را طی هشت سال شنیده ایم، هرکس با آن ها ائتلاف کند پس از مدتی او را نابود می نمایند. آنها فاقد اخلاقیات هستند. من شاهد رابطه میان الباجی قائد السبسی، رئیس جمهوری فقید و راشد الغنوشی، رئیس جنبش النهضه بودم. الغنونشی بعد از وفات السبسی گفت ما آنها را نابود کردیم تا از ایشان عبور کنیم. پس از آنها با دیگران ائتلاف کردیم.

القروی در ادامه این گفت وگو، که اولین اظهارنظر او پس از آزادی از زندان محسوب می گردد، گفت: برنامه ما برنامه النهضه نیست. دولت های متوالی جنبش النهضه طی هشت سال گذشته چه کاری انجام داده اند؟

کمیسیون عالی مستقل انتخابات تونس، چهارشنبه شب نتایج اولیه رسمی انتخابات مجلسی در این کشور را اعلام و تأکید کرد که حزب اسلام گرای النهضه در انتخابات مجلسی، بیشترین کرسی ها را تصاحب کرد و در مجلس آینده این کشور 52 نماینده خواهد داشت. حزب لیبرال قلب تونس با کسب 38 کرسی مجلس، در صندلی دوم این انتخابات واقع شده است.

بعد از اعتراضات مردمی در سال 2011، که منجر به سرنگونی رژیم زین العابدین بن علی دیکتاتور متوفی تونش شد اولین دور انتخابات آزاد ریاست جمهوری تونس در سال 2014 برگزار گردید. از آن موقع تاکنون حزب النهضه در چند دولت ائتلافی حضور داشته است.

القروی درباره قیس سعید دیگر نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس گفت که وی نیز یکی از بازوان النهضه است.

مسئولان تونس، روز چهارشنبه نبیل القروی را به اتهام فساد اقتصادی و پولشویی از آگوست گذشته در بازداشت به سر می بُرد، آزاد کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "القروی بعد از آزاد شدن از زندان: با النهضه ائتلاف نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "القروی بعد از آزاد شدن از زندان: با النهضه ائتلاف نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید