اشرف غنی: دولت فعلی افغانستان نمی تواند در خصوص صلح تصمیم گیری کند

به گزارش رضا هستم، رئیس جمهور افغانستان با بیان اینکه دوره دولت فعلی این کشور رو به سرانجام است عنوان داشت که نمی تواند در خصوص فرایند صلح تصمیم گیری کند.

اشرف غنی: دولت فعلی افغانستان نمی تواند در خصوص صلح تصمیم گیری کند

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان، امروز یکشنبه در اظهاراتی خاطرنشان کرد که حکومت وی در آخرین روزهای سرانجام قانونی دوره اش واقع شده است و نمی تواند در خصوص صلح تصمیم بگیرد.

غنی در سخنرانی خود پس از نماز ویژه عید قربان در جمعی از مقام ها و شخصیت های افغان در کاخ ریاست جمهوری تاکید نمود که انتخابات باید برگزار گردد و یک حکومت با صلاحیت و قوی در خصوص صلح افغانستان تصمیم بگیرد.

او با اشاره با انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت: آیا یک حکومت ضعیف می تواند صلح کند؟ آیا یک حکومت که در آخرین مرحله مدت قانونی اش باشد می تواند تصمیم های سخت اتخاذ کند؟ صلح قاطعیت و صلاحیت می خواهد.

غنی اضافه نمود مذاکرات بی قید و شرط، اما صلح مشروط است و مردم افغانستان صلح ملی می خواهند نه سمتی و حزبی.

او هشدار داد که صلح نباید باعث مهاجرت و فرار مغزها گردد.

غنی گفت: زمان آن گذشته که دختران افغان شلاق می خوردند و بچه ها از مدرسه محروم می شدند. صلح خواست هر افغان است اما صلحی که در آن عزت همه افغان ها باشد. صلحی نمی خواهیم که در آن مردم بی وطن شوند. صلح آمدنی است، صلحی که اکثریت مطلق افغانان می خواهند. با مذاکراتی که دولت افغانستان در آن حضور داشته باشد. ، مهر

منبع: ایران آنلاین

به "اشرف غنی: دولت فعلی افغانستان نمی تواند در خصوص صلح تصمیم گیری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی: دولت فعلی افغانستان نمی تواند در خصوص صلح تصمیم گیری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید