ادعای دیده بان حقوق بشر سوریه: بقایای جسد البغدادی به پایگاه عین الاسد عراق منتقل شد

به گزارش رضا هستم، گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه ادعا نموده که بقایای جسد سرنموده گروه تروریستی داعش به پایگاه نظامی عین الاسد در عراق منتقل شده است.

ادعای دیده بان حقوق بشر سوریه: بقایای جسد البغدادی به پایگاه عین الاسد عراق منتقل شد

به گزارش گروه بین الملل رضا هستم، شبکه سعودی الحدث یکشنبه شب به نقل از دیده بان حقوق بشر سوریه ادعا نموده که بقایای جسد ابوبکر البغدادی، سرنموده گروه تروریستی داعش به پایگاه عین الاسد در عراق منتقل شده است.

عین الاسد، پایگاهی در استان الانبار واقع در غرب عراق است که نیروهای آمریکایی در آن حضور دارند. مقامات عراقی هنوز در مورد ادعای دیده بان حقوق بشر سوریه اظهار نظری ننموده اند.

دیده بان حقوق بشر سوریه که گروهی نزدیک به تروریست های سوریه است، در حالی این ادعا را مطرح می نماید که رویترز ساعاتی قبل نوشت که یک مقام آمریکایی به این خبرگزاری گفته، عملیات برای کشتن ابوبکر البغدادی، سرنموده گروه تروریستی داعش از پایگاهی در غرب عراق اجرا شده است.

پیش تر، ارتش عراق در بیانیه ای اعلام نموده بود که سازمان اطلاعات این کشور محل اختفای سرنموده داعش را شناسایی نموده و به نیروهای آمریکایی اطلاع داده بود.

در همین حال، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق نیز می گوید که البغدادی در یک عملیات منحصر به فرد که از ژوئن سال گذشته شروع شده بود، کشته شده است. به گفته آقای عبدالمهدی، دستگاه امنیتی عراق با پیروزی اطلاعاتی که منجر به کشته شدن سرنموده داعش شد، دست آورد شکست داعش را تکمیل کرد. (جزئیات بیشتر)

بامداد روز یکشنبه به وقت تهران، نشریه آمریکایی نیوزویک اطلاع داد که ابوبکر البغدادی، سرنموده داعش، در عملیات نیروهای آمریکایی در استان ادلب سوریه کشته شده است. استان ادلب، در حال حاضر در کنترل تروریست های نزدیک به شبکه تروریستی القاعده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، شامگاه همین روز این ادعا را به صورت رسمی مطرح نمود. ترامپ که در رقابت های انتخاباتی سال 2016 که منجر به پیروزی او شد، اذعان نموده بود که مقامات وقت آمریکا داعش را به وجود آورده اند، مدعی شد که در عملیات ویژه نیروهای آمریکایی در شمال غرب سوریه، البغدادی همچون سگی بُزدل کشته شده است. (جزئیات بیشتر)

از سوی دیگر، حاکم الزاملی رئیس سابق کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق تصریح نموده که آمریکا البغدادی را از بیم لو رفتن اسرار داعش کشته است. (جزئیات بیشتر)

بنابر روایت طرف آمریکایی، البغدادی پس از درگیری با نیروهای آمریکایی جلیقه انفجاری خود را منفجر نموده اما هویت او به وسیله آزمایش DNA تائید شده است.

با این حال، وزارت دفاع روسیه در صحت خبر کشته شدن سرنموده گروه تروریستی داعش ابراز تردید نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ادعای دیده بان حقوق بشر سوریه: بقایای جسد البغدادی به پایگاه عین الاسد عراق منتقل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای دیده بان حقوق بشر سوریه: بقایای جسد البغدادی به پایگاه عین الاسد عراق منتقل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید