آمریکا بار دیگر درباره کشته های تظاهرات عراق واکنش نشان داد

به گزارش رضا هستم، وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با عادل عبدالمهدی در ادامه دخالت های خود و کشورش در امور عراق و ضمن محکوم کردن تعداد کشته های تظاهرات عراق گفت، تظاهرات مسالمت آمیز عنصر اصلی در تمام دموکراسی هاست.

آمریکا بار دیگر درباره کشته های تظاهرات عراق واکنش نشان داد

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای که به دست سومریه نیوز رسیده، گفت، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق تلفنی صبحت نموده و تظاهرات مسالمت آمیز را عامل اساسی در تمام دموکراسی ها و نظام های دموکراتیک خوانده است.

در این بیانیه تحریک آمیز بدون اشاره به اقدامات نیروهای مخرب و نفوذی در بین تظاهرکنندگان کشته های تظاهرات ها تنها در نتیجه اقدامات دولت عراق قلمداد شده و آمده است: پامپئو تعداد کشته های تظاهرکنندگان به دست نیروهای امنیتی و اعمال خشونت در حق تظاهرکنندگان را محکوم نموده است.

وی، عبدالمهدی را به اتخاذ گام های فوری برای رسیدگی به خواسته های قانونی تظاهرکنندگان به وسیله اجرای اصلاحات و مبارزه با فساد دعوت نموده است.

پامپئو ادعا نموده است، آمریکا همچنان به حمایت از عراق قوی، با حاکمیت مستقل و شکوفا مبتنی بر توافقنامه استراتژیک امضا شده بین دو کشور پایبند است و به حمایت از نیروهای عراقی در مقابله با داعش ادامه می دهد.،ایسنا

بیشتر بخوانید،تکذیب خبر استعفای مدیر دفتر عبدالمهدی

منبع: ایران آنلاین

به "آمریکا بار دیگر درباره کشته های تظاهرات عراق واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بار دیگر درباره کشته های تظاهرات عراق واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید