شروع هویت گذاری 10 هزار نفر شتر در هرمزگان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: عملیات اجرایی هویت گذاری 10 هزار نفر شتر با نصب پلاک گوش و ثبت مشخصات در سامانه اصلاح نژاد دام کشور در سطح استان از اوایل آذرماه شروع و تا انتها سال ادامه خواهد داشت.

شروع هویت گذاری 10 هزار نفر شتر در هرمزگان

به گزارش خبرنگاران، طهماسب غلام پور با اشاره به شروع عملیات اجرایی هویت گذاری 10 هزار نفر شتر در سطح استان، گفت: این طرح با هدف ثبت و احراز مالکیت شتر، تهیه آمار دقیق از جمعیت پراکنش دام، برنامه ریزی جهت اقدامات اصلاح نژادی و دسترسی سریع به اطلاعات، ردیابی دام از مزرعه تا کشتارگاه، کنترل های قرنطینه ای و بهداشتی صورت می گیرد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، جمعیت دامی شتر در سطح استان را بالغ بر 21 هزار نفر برشمرد و اضافه کرد: در سنوات گذشته بیش از 9 هزار 600 نفر شتر در سطح استان هویت گذاری شده که با احتساب هویت گذاری 10 هزار نفر در این دوره، کلیه شترهای استان هویت گذاری خواهند شد.

غلام پور اعلام کرد: با توجه به شرایط خاص فیزیکی و رفتاری این دام، تحقق برنامه اجرایی هویت گذاری با حجم 10 هزار نفر احتیاج به همکاری و همراهی مالکین شتر، سایر دستگاه ها و نهادهای اجرایی از جمله فرمانداری ها، بخشداری، دهیاری و اعضای شورای اسلامی روستاهای سطح استان را می طلبد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شروع هویت گذاری 10 هزار نفر شتر در هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع هویت گذاری 10 هزار نفر شتر در هرمزگان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید