شروع آزمایش یک واکسن کرونا از فردا

به گزارش رضا هستم، مت هانکوک (Matt Hancock) وزیر بهداشت انگلیس اعلام نمود که دولت این کشورتمام امکانات خود را به کار می گیرد تا واکسن کرونا ویروس را به فراوری برساند.

شروع آزمایش یک واکسن کرونا از فردا

به گزارش ایسنا و به نقل لایوساینس، وی اعلام نمود که آزمایش بالینی یک واکسن کرونا ویروس که توسط محققان دانشگاه آکسفورد توسعه داده شده، از فردا پنجشنبه شروع می گردد.

هانکوک اضافه نمود: بهترین راه برای شکست کرونا ویروس فراوری واکسن بود که این فرآیند آزمون و خطا به حساب می آمد.

وی ادامه داد:، ولی انگلیس در خط مقدم کوشش های جهانی در این زمینه بوده است و در برابر کشور های دیگر، بودجه بیشتری را به این کار اختصاص داده است.

واکسنی که فردا آزمایش می گردد، ترکیبی از نسخه ضعیف شده یک ویروس معمول سرماخوردگی با رمزگذاری ژن ها برای کروناویروس است.

قرار است در این مطالعه 510 فرد سالم از سراسر انگلیس، بین سن های 18 تا 55 سال آزمایش شوند.

نیمی از این افراد واکسن را دریافت خواهند کرد و نیمی دیگر واکسن کنترل دریافت خواهند کرد که از بروز سپتیسمی و مننژیت محافظت می نماید.

این آزمایش بالینی حدود 6 ماه ادامه خواهد داشت.

محققان دانشگاه آکسفورد این واکسن را از نسخه ضعیف شده یک ویروس سرماخوردگی معمولی به نام آدنوویروس ساخته اند که از بدن یک شامپانزه دریافت شده است.

این محققان از نظر ژنتیکی، آدنویروس را تغییر داده اند. به این ترتیب نمی تواند در بدن انسان ها رشد و تکثیر پیدا کند.

همچنین این واکسن با ژن هایی ترکیب شده که برای یک پروتئین کدگذاری شده اند. کروناویروس از این پروتئین ها استفاده می نماید تا سلول های بدن انسان را آلوده کند.

سائول فاست (Saul Faust) مدیر موسسه ملی تحقیقات سلامت ساوت همپتون گفت: هدف این واکسن افزایش آنتی بادی های بدن و توانا ساختن سیستم ایمنی برای تخریب ویروس است.

در حال حاضر بیش از 70 واکسن کووید-19 در حال توسعه هستند. حدود 12 تا 18 ماه طول می کشد که یک واکسن برای مصرف عمومی توسعه، آزمایش و تایید گردد.

منبع: فرارو

به "شروع آزمایش یک واکسن کرونا از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع آزمایش یک واکسن کرونا از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید